Czy jesteś Kubusiem Puchatkiem podróżowania? Typy podróżników.

Pomińmy choroby psychiczne które mogą mieć bohaterowie bajki „Kubuś Puchatek”. Zajmijmy się raczej tym, jakimi podróżnikami by byli, gdyby przyszło im ruszyć się ze Stumilowego Lasu. A Ty kim byś był? Kubusiem, Prosiaczkiem, Sową? Przedstawiam typy podróżników ze Stumilowego Lasu!

Nie znajdziesz w Internecie bardziej rzetelnego i poprzedzonego tak wielkim researchem artykułu. Tylko ja jestem w stanie Ci powiedzieć kto jest kim w podróży. Sprawdź koniecznie!

Może zerknij również na ten artykuł? Podróżnik czy bezdomny?

Osiołek

Osiołki podróżnicze są czarnymi owcami (??) towarzystwa. Niezależnie od pomysłów grupy, wciąż są niezadowolone z otaczających ich wydarzeń. W każdej dobrej zabawie widzą negatywne skutki.  Najchętniej nie ruszałyby się z kurortów, schronisk, hoteli. Jedyny ich plus to fakt, że jak już coś się stanie, mogą powiedzieć „A nie mówiłem?”.

Prosiaczek

Zdecydowanie nigdy nie pojedzie autostopem. Nie wyjdzie pierwszy by poznać ludzi. Podobnie jak Osiołek- wszędzie wyobraża sobie tragedie. Zastanawiam się jak wyglądałaby jego noc pod namiotem. Do podróży przygotowuje się miesiąc wcześniej, koniecznie ma ze sobą apteczkę. I gaśnicę- na wszelki wypadek.

Kubuś Puchatek

Zdecydowanie mógłby być podróżnikiem kulinarnym. Restauracje, puby, fast foody to jego żywioł. Próbuje nowych smaków, w plecaku zawsze ma coś do jedzenia. Straszna gapa, lepiej uważać gdy idzie się z Puchatkiem przez trudniejszy teren- nigdy nie wiadomo kiedy się przewróci. Dobrze, że większość czasu spędza z Prosiaczkiem- przynajmniej apteczka jest pod ręką.

Tygrysek

O matko! Nie sposób zatrzymać Tygrysków w ryzach. Wszędzie chcą wejść, wszystkiego chcą spróbować. Im bardziej niebezpiecznie tym lepiej. Bungee, skoki ze spadochronem, wspinaczka- z Tygryskiem nigdy się nie będziesz nudzić!

Pan Sowa

2 tygodnie wcześniej przeszukuje Internet i wertuje książki by znaleźć ciekawostki dotyczące odwiedzanego miejsca. Wie wszystko, a jeśli nie wie- wymyśli coś najbardziej prawdopodobnego. Jest w stanie poprawiać nawet tubylców jeśli to co mówią nie zgadza się ze zdobytymi przez niego informacjami.

Maleństwo

Chce wszystko natychmiast, choć jest mało samodzielny. Musi mieć towarzysza który na wszelki wypadek będzie się nim opiekował. Najlepiej mama. Zawsze nosi najcięższy plecak, choć nigdy nic potrzebnego w nim nie ma.

Królik

Królik decyduje gdzie i kiedy iść. Ma rozpisany sztywny harmonogram zwiedzania i nie ma opcji żeby coś w nim zmienić. Byłby świetnym pilotem wycieczek (ku zadowoleniu pracodawcy). Jeśli podróżujesz z Królikiem i Sową jednocześnie- przykro mi…

To by było na tyle! Koniecznie daj znać jakim jesteś podróżnikiem! 😉

 

Źródło zdjęcia: http://static.dvdmax.pl/kubus-i-przyjaciele-slodka-kolekcja-01-kubus-puchatek-disney-dvd_midi_379303_0004.jpg

Andrzej Marklowski

Jestem podróżnikiem, blogerem i instruktorem harcerskim. Chcę pokazać, że każdy może podróżować, niezależnie od wieku

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

Jedno przemyślenie nt. „Czy jesteś Kubusiem Puchatkiem podróżowania? Typy podróżników.

Dodaj komentarz